Jakie sporty spalają najwięcej kalorii?

6 czerwca 2022 Blog sportowy

Sport to świetny sposób dla osób, które chcą pozbyć się znienawidzonych kilogramów i doprowadzić swoje ciało do formy. A dzięki wymienionym w tym artykule sportom, będziesz miała szczupłą sylwetkę i stonowane ciało! Gotowa na trening?

Każdy wie, że aby osiągnąć trwałą utratę wagi, należy przyjąć zdrowy styl życia, który łączy zbilansowaną dietę z regularnymi ćwiczeniami. Ale jaki sport uprawiać, by schudnąć? Która aktywność fizyczna spala najwięcej kalorii? Bieganie? Kolarstwo? Pływanie? Jeśli szukasz najlepszego sportu na odchudzanie, ten artykuł będzie bardzo przydatny.

14 aktywności fizycznych które spalają najwięcej kalorii

Narciarstwo biegowe

Pierwszym sportem na naszej liście jest jeden ze sportów zimowychnarciarstwo biegowe, które pozwala spalić nawet 1000 kalorii w ciągu godziny. Jeśli kochasz góry i śnieg i chcesz wymodelować swoją sylwetkę podziwiając piękne śnieżne krajobrazy, to narty biegowe są idealnym rozwiązaniem!

Oczywiście narty biegowe sprawdzają się tylko w sezonie zimowym, więc jeśli nie mieszkasz w regionie, w którym wiecznie pada śnieg, będziesz musiał znaleźć inną formę aktywności fizycznej na okres bezśnieżny.

narty

Bieganie

Nie jest tajemnicą, że bieganie to jeden z najlepszych sportów na odchudzanie i spalanie kalorii. Oprócz mobilizacji wszystkich mięśni ciała, bieganie jest uważane za najlepszy trening cardio. Aby osiągnąć wyrafinowaną sylwetkę, należy regularnie wykonywać ćwiczenia. Oczywiście dla początkujących zaleca się rozpoczęcie treningów od krótkich dystansów i częstotliwości 1-2 razy w tygodniu, potem można stopniowo zwiększać tę częstotliwość do 3-4 razy.

Bieganie powinno być przyjemnością, a nie obowiązkiem, dlatego ważne jest, aby znaleźć swój rytm i nie frustrować się trudnością pierwszych treningów.

Squash

Squash to sport z użyciem rakiety i piłki, który uprawia się w pomieszczeniach zamkniętych. Squash pozwala stracić do 820 kalorii na godzinę dzięki ciągłemu ruchowi.

Squash jest nie tylko skuteczny dla utraty wagi, ale także pomaga rozwijać wytrzymałość, uwagę i elastyczność.

Trenażer eliptyczny

Trening na trenażerze eliptycznym (jednym z najpopularniejszych sprzętów fitness) pomoże Ci osiągnąć wyrzeźbione ciało. Obciążenie mięśni może być zróżnicowane, co ogranicza ryzyko bólu stawów i kontuzji.

trenażer

Skakanka

Aktywność fizyczna, która łączy w sobie dwie korzyści: cardio i utratę wagi. Jest to również najtańszy i najbardziej dostępny sport. Inne korzyści to poprawa wytrzymałości i rytmu oddychania. Trening ze skakanką świetnie działa na łydki, uda, abs, ramiona.

Zanim zaczniesz ćwiczyć, koniecznie wybierz odpowiedni do swojego wzrostu sprzęt do siłowni i zaopatrz się w wygodne buty.

Wspinaczka skalna

Kolejny skuteczny sport na odchudzanie i budowanie idealnej sylwetki. Podczas aktywności fizycznej pracuje kilka grup mięśniowych: ręce, nogi i mięśnie brzucha. Rozwijana jest również gibkość, zwinność i wytrzymałość.

Jeśli chcesz stracić nawet 700 kalorii na godzinę i nie masz lęku wysokości ani problemów ze stawami, wspinaczka skałkowa jest idealnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, aby podczas treningu przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w przeciwnym razie możesz doznać poważnych obrażeń.

Pływanie

Pływanie pomaga poprawić sylwetkę i wzmacnia mięśnie całego ciała. Niezależnie od tego, jaki styl pływania wybierzesz, każdy z nich jest skuteczny w spalaniu kalorii. Ciśnienie wody sprawia, że każdy ruch jest cięższy, a tym samym każdy mięsień pracuje mocniej. Oprócz rzeźbienia ciała, sport ten nie ma negatywnego wpływu na stawy.

pływanie

Boks

Boks to popularny sport rozwijający mięśnie, wytrzymałość i zwinność. Podczas sesji treningowej wymagany jest ciągły ruch, który pozwala na efektywne spalanie kalorii.

Kolarstwo

Jazda na rowerze rozwija mięśnie brzucha i nóg, a także oddech i wytrzymałość.

W początkowych etapach dystans i prędkość powinny być umiarkowane; z czasem zwiększaj częstotliwość i czas jazdy. Jazda na rowerze to idealny sport, aby schudnąć (do 600 kalorii na godzinę) i ćwiczyć bez cierpienia.

Wioślarstwo

Przy wiosłowaniu pracuje około 80% mięśni ciała, jest doskonałym ćwiczeniem cardio i poprawia wytrzymałość.

Zanim zaczniesz wiosłować będziesz musiał wziąć lekcje od trenera, aby nauczyć się prawidłowej pozycji i techniki. Ponadto treningi wymagają sporego wysiłku fizycznego, dlatego konsultacja lekarska jest obowiązkowa.

wioślarstwo

Step aerobik

Potrzebny będzie specjalny aparat do step aerobiku i możesz go wykonywać na siłowni lub w domu. Trening angażuje nie tylko nogi, ale i ręce, które zawsze muszą być skoordynowane.

Kulturystyka

Podnoszenie ciężarów to popularny sport służący rozwojowi masy mięśniowej i spalaniu kalorii. Liczba utraconych kalorii zależy od kilku kryteriów: rodzaju ćwiczeń, intensywności i liczby powtórzeń. Przed treningiem skonsultuj się z trenerem, aby uwzględnić te czynniki w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Taniec

Taniec jest popularną i skuteczną formą ćwiczeń zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zajęcia taneczne mają podwójną zaletę - pozwalają schudnąć (pod warunkiem, że uprawia się energiczne rodzaje tańca) i dobrze się bawić. Idealne style taneczne do spalania kalorii to salsa, taniec brzucha i stepowanie.

taniec

Sporty piesze

Wiadomo, że spacerowanie ma wiele korzyści dla zdrowia! Chodzenie nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu (poza dobrym ubraniem i dostosowanym obuwiem) i może być praktykowane codziennie.

Podsumowując, należy zaznaczyć, że wspomniana wyżej aktywność fizyczna ma znaczący wpływ na utratę wagi, ale ważna jest również dieta. Same ćwiczenia nie wystarczą, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Aby szybko schudnąć, ważne jest, aby połączyć regularne ćwiczenia ze zdrową i zbilansowaną dietą. W skrócie, idealnym rozwiązaniem dla utraty wagi w krótkim okresie i utrzymania stabilnej wagi w długim okresie jest utrzymanie dobrej równowagi pomiędzy ćwiczeniami i dietą.

6 czerwca 2022 Blog sportowy

0 Komentarze